• امروز،

ساخت اسلحه با گیاه

ارسال شده در خلاقیت‌ها - توسط محمد مهدی در چهارشنبه، ۲۵ام اردیبهشت ۱۳۹۲ با ۱ دیدگاه

یکی از منفورترین اشیاء موجود بر روی کره زمین اسلحه‌ها هستند. درست است که سلاح ها هم مثل دیگر وسایل موجود در اطراف ما هم استفاده خوب دارند و هم استفاده بد، اما اصلی ترین هدف ساخت این وسیله خبیث کشتار و خونریزی می‌باشد. اسلحه‌ها همیشه با خود مفهوم خشونت و یا حتی مرگ را به همراه دارند و مسلما ذهن شما با دیدن یک سلاح -هر چقدر هم که ساده باشد- به مفاهیم این چنینی منتقل می‌شود. اگر قرار باشد در نقطه مقابل این مفاهیم دردناک چیزی را تصور کنیم، یقینا آن چیز زندگی و حیات است و زیباترین نشانه های حیات هم گیاهان و درختان هستند. تاکنون نمونه‌های جالبی از خلاقیت را به شما معرفی کرده ایم. خلاقیت ها معمولا در کنار جذابیت، مفهوم های خوب و مثبتی نیز دارند. شاید به بیان بهتر باید بگوییم خلاقیت راهی برای انتقال مفاهیم ارزشمند به همراه جذابیت است.

سونیا رنتش (Sonia Rentsch) که یک طراح صنعتی است و از دانشگاه RMIT استرالیا فارغ التحصیل شده است. طراحی های جالب او توانسته است نظرات بسیاری را به سمت خود جلب کند. او با طراحی‌های متفاوتی که در نمایشگاه لورئال ملبورن انجام داد، به چهره شناخته شده ای در دنیای طراحی تبدیل شد.

نکته مثبت طراحی های او، معنی دار بودن آن‌هاست. تمامی طراحی های منحصر به فرد او دارای نکات ریز و درشت اخلاقی می باشند. یکی از زیباترین پروژه های او “آسیب کمتر” نام دارد. هدف او ازاین پروژه قرار دادن دو مفهوم متضاد “مرگ” و”زندگی” در کنار هم است. در این پروژه طراحی او از نمادگرایی استفاده کرده است یعنی ابتدا مصادیق دو مفهوم مرگ زندگی یعنی “سلاح” و “گیاه” را پیدا کرده و آن ها را در یک محصول در کنار هم قرارداده است.

Weapons-made-of-Plants3-640x960

Weapons-made-of-Plants6-640x960

Weapons-made-of-Plants7-640x960

Weapons-made-of-Plants8-640x426

عکس های بالا فقط چند عکس از پروژه “آسیب کمتر” است، برای دیدن مجموعه کامل عکس ها به اینجا بروید.

مجموعه خلاقیت های او در بسیاری از مجلات و روزنامه های بزرگ مثل واشینگتون پست منتشر شده و استقبال فراوانی از آن ها به عمل آمده است. سونیا برای کسب درآمد، پوستر بعضی از طرح های خود را به فروش می رساند. برای دیدن مجموعه کامل طراحی های او به وبلاگش بروید.

 

نمایش ۱ دیدگاه
نظر بدهید!

  1. Marco گفت:

    You’re on top of the game. Thanks for shagnir.نظر بدهید