• امروز،

معرفی بازی دوز آنلاین دو نفره

ارسال شده در معرفی سایت و وبلاگ - توسط محمد مهدی در سه شنبه، ۱۵ام بهمن ۱۳۹۲ با ۳ دیدگاه

یکی از جذاب‌ترین کارهایی که می‌شود در اینترنت انجام داد بازی‌های اینترنتی هستند. به خصوص اگر این بازی‌ها خاطرات کودکی ما را زنده کنند. در این پست قصد دارم یک سایت بازی آنلاین را معرفی کنم که مطمئنا برای خیلی‌ها جذابیت خاص خودش را دارد. بنابرین اگر به بازی‌های آنلاین علاقه مندید با ما همراه باشید.

مسلما همه شما با بازی جذاب و ساده دوز آشنا هستید و در دوران کودکیتان آن را امتحان کرده‌اید. در ویکی پدیا در مورد دوز نوشته شده است: دوز یک بازی فکری ایرانی دو نفره است که با یک مقوا و تعدادی مهره در دو رنگ بازی می‌شود. طرحی هندسی با استفاده از چند خط روی مقوا رسم می‌شود و بازیکنان تلاش می‌کنند سه مهرهٔ خود را به ردیف در جایگاه‌ها بنشانند و همچنین مانع ردیف شدن مهره‌های حریف شوند. این بازی را می‌توان با دو طرح که یکی ساده‌تر و دیگری پیچیده‌تر است و فکر بیشتری نیاز دارد، بازی کرد.

دوز انواع مختلفی دارد؛ یکی از انواع دوز ایکس او نام دارد. یک بازی دو نفره‌است که به‌وسیله یک قلم و کاغذ انجام می‌شود. نام این بازی به دلیل علامت‌های X و O است که در طول بازی استفاده می‌شود. برای آغاز این بازی در یک صفحه جدولی با ۳ ردیف و ۳ ستون رسم می‌شود و هر یک از طرفین یکی از علامت‌های X یا O را انتخاب می‌کنند و تا انتهای بازی برای پر کردن خانه‌های جدول از آن استفاده می‌کنند.

برای شروع بازی یکی از طرفین به قید قرعه علامت X یا O را که قبلاً انتخاب کرده در یکی از خانه‌های جدول ۹ خانه‌ای قرار می‌دهد. سپس نفر دوم علامت مربوط به خود را در خانه‌های دیگر که هنوز پر نشده‌اند قرار می‌دهد و پس از آن مجدداً نوبت نفر اول خواهد بود.Tictactoe1

نقطه پایان بازی در هر مرحله جایی است که یکی از حریفان بتواند علامتی را که در ابتدای بازی انتخاب کرده در یکی از ردیف‌های افقی، عمودی یا قطری قرار دهد و در طول بازی هر یک از طرفین با قرار دادن علامت خود در مقابل علامت‌های حریف نباید اجازه دهند که حریف یک خط عمودی، افقی یا قطری را با علامت خود پر کند.

نام این بازی درانگلیسی Tic-tac-toe می‌باشد.

اگر به این بازی علاقه مندید به این آدرس بروید: http://neave.com/tic-tac-toe از جذابیت‌های این سایت می‌توان به امکان بازی دونفره اشاره کرد. البته سایت‌های مختلف ایرانی و خارجی، انواع مختلف دوز را به صورت آنلاین ارائه می‌کنند که می‌توانید با یک جست و جوی ساده در گوگل پیدایشان کنید.

dooz

اگر سایت بازی آنلاین مشابهی را در نظر دارید در کامنت‌ها اعلام کنید تا در پست‌های آینده معرفی شوند.

نمایش ۳ دیدگاه
نظر بدهید!

  1. کوتاه کننده لینک گفت:

    مرسی
    خیلی جالب بود

  2. مبینا گفت:

    خیلی جالبه بازیش

    ممنوننظر بدهید