• امروز،

pocket کجای زندگی ماست؟

ارسال شده در اپلیکیشن‌ها - توسط محمد مهدی در پنج شنبه، ۲۹ام فروردین ۱۳۹۲ با ۳ دیدگاه

بسیاری از اپلیکیشن ها تاریخ انقضا دارند، می آیند، مدتی در گجت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و سپس به فراموشی سپرده می‌شوند. اما بعضی دیگر ماندگاری طولانی دارند و با زندگی ما عجین می‌شوند. اپ پاکت هم یکی از این موارد است. در این پست قصد دارم شما را با فواید پاکت آشنا کنم. اپی که در ظاهر خیلی ساده است و شاید اگر کسی آشنایی اولیه با آن نداشته باشد، اصلا متوجه کاربرد آن نشود.

Pocket_Logo_Small

پاکت که به اولین سالروز تولد خود نزدیک می‌شود به خوبی در میان گجت های ما برای خودش جا بازکرده است. هرچند این برنامه در ابتدا پولی بود و بعدها رایگان شد اما از همان ابتدا توانست نظرهای زیادی را به سمت خودش جلب کند.

پاکت هرچند رقبای قدرتمندی چون instapaper , readability و evernote را کنار خودش می‌بیند، اما سعی دارد با رابط کاربری زیباتر و ساده‌تر در زمینه خودش یکه‌تاز باشد.

پاکت چه فایده‌ای دارد و چه تغییراتی در زندگی ما می‌تواند ایجاد کند؟

با توجه به خدماتی که پاکت ارایه می‌دهد، از چند لحاظ می‌تواند مفید باشد.

1. این برنامه در صورتی که در بین مردم جا بیافتد می‌تواند به رشد علمی و فرهنگی جوامع کمک کند. نحوه ارتقای فرهنگی آن هم کاملا روشن است: هنگامی که مردم به جای استفاده از بازی‌ها و یا دیگر برنامه‌ها که صرفا جنبه سرگرمی دارند و نه بیشتر از یک اپ برای پر کردن وقت های خالی خود استفاده کنند و به مطالعه روی بیاورند علاوه بر بالا رفتن سرانه مطالعه در جامعه به ارتقای علم و فرهنگ خود کمک کرده اند.

2. پاکت زمان های بیهوده و خالی شما را پر می‌کند. زمان هایی که بدون هیچ استفاده مفیدی تلف می‌شود. مثل وقت هایی که در اتوبوس و یا در انتظار نوبت دکترتان هستید.

3. می توانید پاکتتان را پر کنید از مطالب یک موضوع خاص برای مثال در دوره ای خاص نیاز دارید دانش اقتصادی خود را بالا ببرید، برای این کار کافیست بوسیله ایفت فید یک سایت اقتصادی را به پاکت خود وصل کنید و هر روز مطالبی در این زمینه را بخوانید. می توانید در اینجا آموزش افزودن فید یک سایت خاص به پاکت را مطالعه کنید.

pocket

4. مطالب مهمی را که دوست دارید بخوانید اما فرصتش را ندارید به پاکت بسپارید و هنگامی که سرتان خلوت شد، با خیال راحت آن‌ها را بخوانید.

5. همان طور که در مورد شماره 3 گفتم می توانید فید هر سایتی را که دوست دارید به پاکت بدهید و مطالب آن سایت را در پاکت بخوانید. با این کار دیگر نیازی نیست که هر روز به سایت یا وبلاگ محبوبتان سر بزنید.

نسخه وبی پاکت  هم در اینجا قرار دارد.

آیا شما کاربرد دیگری را برای پاکت سراغ دارید؟؟

——————————————————–

badge-g

نمایش ۳ دیدگاه
نظر بدهید!

  1. وحید محمدی گفت:

    ببخشید!! pocket کجای زندگی ماست؟؟ خب معلومه وصله به شلوار 🙂

  2. یحیی صیاداربابی گفت:

    این اپ واقعا کاربردیه ولی هنوز خیلی‌ها از وجودش بی‌اطلاع‌اند.نظر بدهید