• امروز،

در پس زمینه موتور جستجوی گوگل چه می‌گذرد؟

ارسال شده در دنیای آی‌تی - توسط محسن در دوشنبه، ۲۱ام بهمن ۱۳۹۲ با ۹ دیدگاه

شرکت گوگل به تازگی به کمک تکنولوژی نوین html5، اینفوگرافیکی ساخته است که به علاقه مندان به دنیای وب، سیر جمع‌آوری و دسته بندی اطلاعات جهان را نشان می‌دهد.
اطلاعاتی که همه روزه بصورت میلیونی در دنیای وب گسترده می‌شود، کاملاً گسیخته هستند، کار گوگل جمع آوری، طبقه بندی و رتبه گذاری این اطلاعات می‌باشد. در این اینفوگرافیک نشان داده می‌شود که چطور 60 تریلیون صفحه وب در سراسر جهان توسط ربات های گوگل طبقه بندی می‌شود و دسترسی کاربران را به اطلاعات مورد نظرشان میسر می‌سازد.

search-world

موتور جستجوی گوگل یک موتور هوشمند است که حتی خطاهای انسانی را برطرف می‌کند برای مثال وقتی عبارتی که در ذهن دارید را به نادرست در گوگل سرچ می‌کنید، موتور هوشمند گوگل نتایج صحیح را برای شما نشان می‌دهد چرا که از اشتباه شما در تایپ عبارت مورد نظرتان آگاه می‌شود. این تکنولوژی نیز یکی دیگر از الگوریتم های گوگل است که در این اینفوگرافیک به چشم می‌خورد.

search-world2

در این میان مهندسان گوگل در بهبود الگوریتم های این موتور جستجو کمک می‌کنند.
از دیگر امکانات این موتور جستجو فیلترگذاری روی محتویات غیرمقصود می‌باشد، به این ترتیب کاربر سریع‌تر به مقصود خود جهت یافتن اطلاعات مورد نظر خود دست می‌یابد.

در پایان شما را به تماشای این اینفوگرافیک جذاب دعوت می‌کنیم:
https://www.google.com/intl/en/insidesearch/howsearchworks/thestory/

نمایش ۹ دیدگاه
نظر بدهید!

 1. طراحی سایت گفت:

  خیلی جالب بود مرسی… عجب غولیه این گوگل

 2. گلوبایت گفت:

  همیشه میخواستم بدونم گوگل چجوری جستجو میکنه:)

 3. مطلب خیلی خوبی بود!
  ممنون محسن جان

 4. نازی گفت:

  گوگل امروزه چیزی فراتر از یک موتور جستجو هست. اکثر سرویس های که به ما کمک می کند و به صورت رایگان از سوی گوگل ارایه شده مثله گوگل مپ ، سیستم عامل اندروید ،جی میل و..

 5. آرسئو گفت:

  مرسی جالب بود این تحلیل از گوگل

 6. علی محمدی-روابط عمومی پارک بازاریابی ایران گفت:

  با سلام. گوگل قول شده است اما متاسفانه در ایران تنها ابزاری شده است که کم کم همه دارن از نتایجش نا امید می شن. کسی هم امکان تحلیل اطلاعاتش را نداره چون با ایران رابطه خوبی نداره ! اما به هر حال چنین مقالاتی مفید خواهند بود

 7. ایمان گفت:

  مطلب جالبی بود ممنون

 8. ممنون از مطلب و سایت خوبتون. بله درسته هوشمندی موتور جست و جوی گوگل در تصحیح خطاهای انسانی بسیار جالبه

 9. هشت پا گفت:

  پروسه ای که در جستجوری گوگل صورت میگرد بسیار دیدق و کامل میباشد و به همین راحتی نیست که تمام اطلاعات را برای ما به نمایش میگذاردنظر بدهید