• امروز،

کتاب چهره‌ها

ارسال شده در معرفی سایت و وبلاگ, وبلاگ‌نویسی - توسط محمد مهدی در جمعه، ۲۲ام شهریور ۱۳۹۲ با ۰ دیدگاه

شاید بعد از شنیدن عبارت “کتاب چهره‌ها” اولین چیزی که به ذهن شما خطور کند، شبکه اجتماعی “فیس بوک” باشد. فیس بوک استارتاپی بود که با خلاقیت و نوآوری مدیر جوانش توانست به یکی از بزرگ‌ترین و فراگیرترین وبسایت‌های دنیا تبدیل شود. بله تنها عامل موفقیت فیس بوک و جهانی شدن آن ارائه خدماتی نوین بود که پیش از آن سابقه نداشت.

تفاوتی نمی‌کند که کجای دنیا باشید، کافیست نوآوری کنید تا پیشرفت کنید و شناخته شوید. در کشور عزیز خودمان هم گهگاهی از این خلاقیت‌ها به چشم می‌خورد، هر چند که تعدادشان بسیار کم و انگشت شمار است. یکی از این حرکت‌های نوین و خلاقانه توسط تیم چهره بلاگ انجام شده است. چهره بلاگ استارتاپی است که آینده روشنی را می‌توان برایش تصور کرد. البته من بیشتر دوست دارم از این بلاگ با نام کتاب چهره‌ها یاد کنم چون توانسته است وبلاگ نویس‌های زیادی را که هر کدام سلیقه‌های متفاوتی دارند را گردهم آورد. اتفاقی که شاید در دنیای وبلاگ نویسی کمتر پیش بیاید.

ch

این استارتاپ نسبت به گذشته پیشرفت های زیادی کرده ولی هنوز در ابتدای راه قرار دارد و نیاز دارد با ایده های جدیدتر و بهتر روز به روز خود را گسترش دهد و پیشرفت کند.

از نکات قوت چهره‌ بلاگ می‌توان به عمومی بودن آن اشاره کرد. هر وبلاگ‌نویس با هر موضوع و تخصصی می‌تواند در این حرکت جمعی شرکت کند، فعالیت هایش را در معرض دید دیگران قرار دهد و از امتیازی که دیگران به وبلاگش می‌دهند آگاه شود و خودش را بسنجد.

چهره بلاگ مثل همه ی استارتاپ های نوپا ضعف های فراوانی نیز دارد، از جمله پشتیبانی ضعیف، تبلیغات بسیار محدود و اکتفا کردن به حمایت‌های مردمی. امید است این حرکت نو بتواند نقاط ضعفش را جبران کند و همیشه در اوج بماند.

شما هم می‌توانید به چهره بلاگ بروید و به وبلاگ دیگران امتیاز بدهید، اما در صورتی که وبلاگ نداشته باشید قدرت امتیاز دهی محدودی خواهید داشت. با ثبت وبلاگ خود و کسب امتیاز می‌توانید قدرت امتیازدهی خود را افزایش دهید.

روی آدرس زیر کلیک کنید و به کتاب چهره‌ها بپیوندید:

chehreblog.comنظر بدهید