• امروز،

۹ عبارتی که زنان نباید به یکدیگر بگویند!!

ارسال شده در دخترانه, سبک زندگی - توسط محمد مهدی در دوشنبه، ۴ام آبان ۱۳۹۴ با ۰ دیدگاه
حقوق زنان در جامعه در طول 100 سال گذشته فراز و نشیب زیادی داشته است. با این که جوامع در حال تغییرند و حقوق زنان در آن‌ها روز به روز بهتر می‌شود. با این حال، هنوز هم اعمال فشارهایی هم از سوی جامعه و هم از سوی زنان دیگر وجود دارد. برخی عباراتی که ما در زندگی روزمره خود به عنوان سوال و یا تعارف استفاده می‌کنیم در واقع بسیار منفی هستند و تاثیرات منفی را بر روی طرف مقابل می‌گذارند.
زنان باید به پیشرفت خودشان کمک کنند نه پس‌رفت. نگاهی بیاندازید به نه عبارتی که زنان باید گفتنش را به یک‌دیگر متوقف کنند.

sunset-successconcept

1. فراموشش کن، هر چی باشه تو از اون زیباتری.

بسیاری از زن‌ها این عبارت را با نیت مثبت استفاده می‌کنن. شاید کسی که این جمله را به اون میگید در حال تجربه‌ی یک قطع رابطه و یا شاید یک خیانت و بی‌وفایی باشه. در واقع نیت شما اینه که اون رو شاد کنید و یک لبخند بر روی لبش بیارید اما در واقع این جمله شما این معنی را می‌ده که ارزش انسان فقط به زیباییشه. در واقع این اشتباه بزرگیه که بگیم در رقابت دو نفر زیبایی ملاک برتری باشه.

2. وزنت رو کم کردی؟! عالی به نظر می‌رسی!

وقتی یک زن از این عبارت استفاده می‌کنه بدون شک قصد دارد یک نقطه مثبت از طرف مقابلش رو بگه اما اشاره به وزن و ظاهر در تعارفات و معاشرت‌های روزمره باعث ایجاد یک ذهنیت نادرست می‌شه و اون هم اینه که تغییر وزن بدن نشانه پیشرفت و ترقی انسانه.

3. تو خیلی لاغری! بیشتر بخور.

این جمله هم شاید در ظاهر یک شوخی و یا یک تعارف باشه اما بیشتر زنان با شنیدن جملات این چنینی دچار تشویش و ناراحتی می‌شن. بیشتر زنان به دنبال تغییر وزن هستن و برای اون تلاش می‌کنند اما بازهم شنیدن عبارت‌های این چنینی براشون ناراحت کننده و عذاب‌آوره.

4. مردها از بدن اینجوری خوششون میاد.

هیچ کس دوست ندارد دیگران در مورد بدنش و وزنش قضاوت کنند. معیار قرار دادن استانداردهای مردانه برای زن‌ها آثار به شدت مخربی را براشون به دنبال داشته باشه. تنها چیزی که اهمیت داره این است که خودمون از بدن خودمون راضی باشیم. مگه نه؟!

5. پس کی ازدواج می‌کنی؟

ازدواج یه مسئله کاملا شخصی و اختیاریه. درسته که ازدواج برای بیشتر آدما خوشاینده ولی ممکنه بعضی‌ها به هر دلیلی بهش فکر نکنن. پس با پرسیدن این سوال طرف رو توی فشار نزارید و ناراحتش نکنید! این سوال باعث میشه طرف در مورد تصمیم‌هاش دچار نگرانی بشه.

6. پس کی می‌خوای بچه بیاری؟

درسته که بچه داشتن خیلی خوبه و همه بچه‌ها رو دوست دارن اما بچه دار شدن کاملا شخصیه و ارتباطی به دیگران نداره. مثل عبارت بالا این جمله هم ممکنه باعث ایجاد ناراحتی بشه. البته اگه از قصد طرف مقابل اطلاع دارید و میدونید که دنبال این قضیه است مشکلی نداره اما در کل داشتن بچه نیازمند مسئولیت و تصمیم‌های خاصیه و هر شخصی اختیار تصمیم‌های خودش رو داره. پس پرسیدن این سوال بی مورده و هیچ توجیحی نداره!

7. همه زن‌ها دیوونه ان!

بیشتر حرف‌های روزمره ما اشتباهن و تو درستی این قضیه هیچ شکی نیست. خیلی کم پیش میاد زن‌ها به طور جدی این عبارت رو به کار ببرن اما به قول معروف شوخیش هم خوب نیست!! استفاده از این جمله باعث میشه به مرور زمان این ذهنیت غلط به وجود بیاد که زن‌ها دیوونه و بی منطق هستن! (که البته کاملا ذهنیت اشتباهیه 🙂 )

8. چرا هنوز مجردی؟!

فرفی نمی‌کنه شما مرد باشید یا زن، در هر صورت ارزش هر شخص با مجرد و یا متاهل بودنش مشخص نمیشه! دلایل زیادی وجود داره که کسی بخواد ازدواج کنه، همینطور دلایل زیاد دیگه هم وجود داره که کسی نخواد ازدواج کنه. اما لازم نیست کسی به دیگران دلایلش رو توضیح بده.

9. من تو این لباس چاق دیده میشم؟

این که آدم چاق باشه یا لاغر مهم نیست مهم سلامت بودنه. به کار بردن این جمله میتونه تاثیر منفی زیادی روی یه زن داشته باشه! ملاک معیار زیبایی یک لباس نباید لاغری باشه.

به نظر شما عبارت دیگه هم هست که به این لیست اضافه بشه؟!نظر بدهید