• امروز،

۱۰ سرویس گوگل که کمتر آن‌ها را می‌شناسید!

ارسال شده در معرفی سایت و وبلاگ - توسط محسن در چهارشنبه، ۳۰ام مرداد ۱۳۹۲ با ۳ دیدگاه

نام گوگل این روزها بیش از هر چیز به خاطر موتور جستجوی قدرتمند و سیستم عامل اندروید برای موبایل شناخته شده است و معمولا کاربران را به یاد این دو سرویس قدرتمند می اندازد. درست است که شاخص‌ترین خدمات گوگلی‌ها در نظر کاربران اینترنت همین دو سرویس موتور جستجو و اندروید هستند، اما جهت اطلاع شما گوگل خیلی فراتر از این دو سرویس فعالیت دارد. در گزارش پیش‌رو به معرفی سرویس‌ها و خدماتی می‌پردازیم که گوگل ارائه می‌کند اما کمتر کسی درباره آن‌ها اطلاعات دارد:company-products

1. Google Mars: این سرویس گوگل درست مثل گوگل ارث است با این تفاوت که با استفاده از گوگل مارس می‌توانید به رصد سیاره مریخ بپردازید.

2. Google Scholar: گوگل اسکولار، موتور جستجویی برای سرچ مقالات علمی است که البته کمی گران است. این موتور جستجو امکان دسترسی کاربران به مقالات، تحقیق‌ها، کتاب‌ها، چکیده مطالب و … را از طریق ناشران معتبر، انجمن‌های کاری، منابع آنلاین، دانشگاه‌ها و سایر وبسایت‌ها فراهم می‌کند.

3. Google Art Project: این سایت امکان سفر مجازی به موزه‌ها و گالری‌های هنری را به کاربران علاقمند می‌دهد و سازوکاری مشابه گوگل استریت ویو دارد.

4. Google Transliterate: گوگل ترانسلیتریت، سرویسی است که به کاربران امکان می‌دهد تا به زبان‌های گوناگون تایپ کنند.

5. Google Think: این سایت، محلی مناسب برای تبلیغاتی‌ها و شغل‌های مرتبط با آن است که به ارائه دیدگاه‌های بازاریابی و الهام مستقیم از گوگل در این زمینه می‌پردازد.

6. Power Searching with Google: این ویژگی گوگل در جهت تقویت مهارت جستجوی کاربران فعالیت می‌کند. کارشناس گوگل به شما نکته‌ها و ترفندهایی می‌آموزد که در رسیدن به مطلب مورد نظر کمکتان می‌کند.

7. Schemer: شبکه‌ای است که به برنامه ریزی دوستان برای دیدار یا کارهای دیگری که با هم دارند، کمک می‌کند. این شبکه جالب به ویژه برای مناطق پرجمعیت مناسب است.

8. Google Sound Search: سرویسی است که به شما می‌گوید در حال حاضر چه ترانه‌ای در حال پخش شدن است.

9. Google Moderator: این سرویس یک تالار گفتگو است که کاربران می‌توانند در مورد هر موضوعی که بخواهند بحث کنند، سؤال بپرسند یا ایده‌ها را به اشتراک گذارند. این تالار گفتگو به همه کاربران کمک می‌کند تا در مورد هرچه می‌خواهند اطلاعات کسب کنند.

10. encrypted.www.google.com: این آدرس به کاربران گوگل کمک می‌کند تا با امنیت بیشتری هر آنچه می‌خواهند را جستجو کنند. این سرویس از SSL به عنوان راهی ایمن و رمزگذاری شده استفاده می‌کند. سرویس SSL در حال حاضر در وبسایت بانک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمایش ۳ دیدگاه
نظر بدهید!

  1. خوب چرا لینک این سرویس ها رو نگذاشتید؟نظر بدهید