• امروز،

کتاب هفته: جوان موفق

ارسال شده در کتاب هفته - توسط محسن در چهارشنبه، ۲۶ام آذر ۱۳۹۳ با ۱ دیدگاه

هیچ عبادتی بالاتر از ارشاد و هدایت بندگان خدای متعال نیست. تربیت و هدایت کودکان، جوانان و نوجوانان از مرتبه‌ای والا برخوردار است. پیشوایان دینی به ما آموخته‌اند که از نسل نو غافل نشویم و آنان را برای رسیدن به مقصد (شایسته جانشینی خداوند شدن) کمک کنیم.
سی سال پیش که هنوز جوان بودم بیشترین همّ خود را صرف جوانان نمودم، از هر فرصتی برای همدل شدن با آن‌ها بهره جستم. در جمع پرشورشان، از دبستان تا دانشگاه حضور یافته، با سخنرانی، جلسات پرسش و پاسخ، مسابقه و برگزاری نماز جماعت و تشکیل کلاس‌های قرآن، نهج‌البلاغه و تفسیر با آن‌ها به گفتگو نشستم و نیازهای روحی و فکری آنان را به اندازه توان خود برآورده ساختم.javane-movaffagh
کتاب حاضر، نتیجه بحث‌هایی است که در آن جلسه‌های پربرکت هفته‌ای یک شب مطرح گردید و ابتدا به صورت جزوه تکثیر شد و اکنون با ویرایش در لباس کتاب به جوانان آینده‌نگر تفدیم می‌گردد تا چراغ راه ردای زندگی آنان باشد. بحث‌های مطرح شده گرچه کوتاه است، ولی پاسخ بسیاری از نیازهای جوانان جویای حقیقت را با بیانی ساده و روان بیان داشته و راز و رمز پیشرفت و موفقیت را به روی آنان گشوده است.
گفتنی‌ها در متن کتاب آمده است، تنها در پایان این شروع، محبت خود را نثار کسانی می‌کنم که با نقد سازنده خود، ما را در بهتر شدن آثار آینده، یاری رساندند.
پیشرفت، پویایی، نشاط و سرافرازی جامعه در گرو تلاش جوانان است؛ زیرا جوانان، فردا را می‌سازند. تمام کشورها به ویژه کشورهای پیشرفته روی جوانان سرمایه گذاری می‌کنند و از همان آغاز زندگی به جوانان یاد می‌دهند که چگونه فردا را بسازند. فرهنگ و اقتصاد، هنر و صنعت هر کشور به خلاقیت و تکامل جوانانش بستگی دارد.
کشورهای استعماری به همان اندازه که به فکر پیشرفت خود هستند، تلاش می‌کنند جلوی رشد جوانان کشورهای عفت مانده و استعمار زده را بگیرند. استعمارگران نمی‌خواهند کشورهای دیگر از نظر علمی، پیشرفت کنند. آنان جوانان کشورهای دیگر را سرگرم عیاشی، اعتیاد و فساد می‌کنند تا بتوانند نسل سازنده فردا را از صحنه علم و مدیریت جهانی خارج سازند.
کشور ما که گرفتار نقشه‌های استعماری بود، به برکت انقلاب اسلامی آزاد شد. پس از انقلاب جوانان پای به عرصه دانش و تولید گذاشتند و امروز تمام درهای ترقی و تکامل به روی جوانان باز است؛ فقط همت خود آنان را می‌طلبد.

عباس رحیمی

نمایش ۱ دیدگاه
نظر بدهید!

  1. کتاب های کارآفرینی را هم معرفی کنید.نظر بدهید