• امروز،

کتاب هفته: نیمه شب در داستایفسکی

ارسال شده در کتاب هفته - توسط محمد مهدی در جمعه، ۲۴ام آبان ۱۳۹۲ با ۰ دیدگاه

این هفته سری می‎زنیم به دنیای داستان و یک کتاب بسیار زیبا به شما معرفی می‌کنیم. این کتاب که نیمه شب در داستایفسکی نام دارد، از چند داستان نسبتا کوتاه تشکیل شده و هر کدام از داستان ها متعلق به یکی از نویسندگان شهیر اروپایی می‌باشد. هر کدام از این نویسنده ها سبک های خاص خودشان را دارند. بنابرین با مطالعه این کتاب علاوه بر خواندن داستان های جذاب با سبک‌های مختلف داستان نویسی نیز آشنا خواهید شد.

با جوان پارسی همراه باشید:

√ نام کتاب: نیمه شب در داستایفسکینیمه-شب-در-داستایفسکی

√ توضیحات: داستان هایی از: نیکل کروس، برد واتسن، موریل اسپارک، سیلویا پلات، جولیان بارنز، دان دلپلو.

√ چند خط از کتاب:

* در کتاب‌خانه، در یک نشست، صد صفحه خواندم، حروف چاپی کوچک و ریز. ساختمان را که ترک کردم کتاب همان‌طور روی میز ماند گشوده در صفحه ای که مشغول خواندنش بودم. روز بعد برگشتم، و کتاب هنوز آن جا بود، گشوده در همان صفحه.

* بله، من اعتقاد داشتم -شاید هنوز هم دارم- نویسنده نباید در قید پیامدهای احتمالی کارش باشد. او هیچ اجباری به حقیقت نمایی و صداقت مادی گرایانه ندارد. او حسابدار نیست. لزومی هم ندارد چیزی به مضحکی یک قطب نمای اخلاقی باشد. نویسنده در کارش آزاد از قانون است، اما در زندگی اش عالیجناب آزاد نیست.

* لومیس به هیچ وجه آن سطر را باور نکرده بود که ویژگی استیصال آن است که از وجود استیصال آگاه نیست. او در بخش اعظمی از زندگی اش، به شکل دردناکی از استیصال خودش آگاه بود.

* تصور سرباز پیاده شد، قطار بار دیگر سرعت گرفت. همه‌ی خاکسپاری انتزاعی هشت شیلینگ و شش پنی ام را از پنجره پرت کردم بیرون. نگاهش کردم که چطور زیر تابش شدید خورشید بر فراز مزارع و اطراف سقف نامرئی کارخانه ها پخش می شد.

* با بد خلقی گفت: «واقعا فکر نمی کنم جهت آن قدرها هم مهم باشد. جایی که به آن می روی مهم است؛ یعنی تو همیشه به جهتی می روی که فکر می کنی؟»

√ مترجم: گروه مترجمان نیکا

√ انتشارات: کتاب‌نشر نیکا

√ تعداد صفحات: 140

√ قیمت: 4700 تومان

√ خرید اینترنتی: کلیک کنید.

♦ ویژگی‌های مثبت کتاب: جذابیت، تنوع سبک، قیمت مناسب و…

♦حاشیه‌های کتاب: +

شما نیز می‌توانید در طرح کتاب‌ هفته به ما کمک کنید. کتاب‌های خود را به همراه نقد و بررسی به پست الکترونیکی ما ارسال کنید.


نظر بدهید