• امروز،

کتاب هفته: نیمه دیگرم

ارسال شده در کتاب هفته - توسط محمد مهدی در سه شنبه، ۱۶ام اردیبهشت ۱۳۹۳ با ۰ دیدگاه

مدت‌ها بود که در کتاب هفته، کتابی را معرفی نکرده بودیم. این هفته قصد داریم کتابی را معرفی کنیم که خواندن آن برای جوانانی که قصد ازدواج و تشکیل خانواده را دارند بسیار مفید است.این کتاب نه تنها برای جوانان مفید است بلکه می‌تواند برای پدر و مادرهایی که فرزندانشان قصد ازدواج دارند مفید واقع شود. توصیه ما این است که در حین مطالعه کتاب یک قلم و کاغذ در کنار خود بگذارید و نکات مهم و کلیدی آن و سرفصل‌های اصلیش را بنویسید. در نهایت یک مجموعه کامل از دانستنی‌های مفید، خواهید داشت که رعایت هر کدام از نکاتش شما را یک قدم به زندگی بهتر و خوشبختی نزدیک خواهد کرد.

√ نام کتاب: نیمه دیگرم (مجموعه چهار جلدی)IMAGE634782386074531250

√ توضیحات: مهارت‌های انتخاب همسر

√ چند خط از کتاب:

پیش از آن که بخواهی همسرت را انتخاب کنی، به من بگو آیا هدفت را در زندگی معین کرده‌ای؟ در زندگی به دنبال چه چیزی می‌گردی؟ تا پاسخ این پرسش را ندهی نمی‌توانی انتخاب موفقی داشته باشی. تو باید کسی را انتخاب کنی که به دنبال چیزی بگردد که تو به دنبال آن هستی و برای این که بتوانی چنین کسی را انتخاب کنی، باید خودت را، دغدغه‌هایت را، هدفت را و دلخوشی‌ات را انتخاب کنی.

قبل از آن که کسی به سراغت بیاید یا به خواستگاری کسی بروی، باید سنگ محکی بسازی برای سنجیدن انسان‌ها، برای این که بدانی این شخص‌، آیا نیمۀ دیگر تو است؟ اما تعیین معیارها برای این که بتواند سنگ محک تو باشد، قاعده‌هایی را باید رعایت کنی…

√ نوشته پشت جلد:

تا از تُنگ تَنگ منیّت در نیایی
به دریای احدیت راه نیابی.
آن‌چه انسان را قرار، می‌بَرَد
منیّت‌هایی است که پیکر بندگی را می‌درد.
ازدواج، نقطه پایان «من» است و آغاز «ما»
از همین روست که آن را مایه آرامش خوانده اند.
پس ازدواج وقتی به آرامشت برساند
که تو را از مَنَت برهاند.

√ نویسنده: محسن عباسی ولدی

√ انتشارات: انتشارات جامعه الزهرا – قم

√ قیمت: 17500 تومان

√ خرید اینترنتی: کلیک کنید

شما نیز می‌توانید در طرح کتاب‌ هفته به ما کمک کنید. کتاب‌های خود را به همراه نقد و بررسی به پست الکترونیکی ما ارسال کنید.


نظر بدهید