• امروز،

چگونه در Word دو فایل متنی را با هم مقایسه کنیم؟

ارسال شده در دنیای آی‌تی - توسط محسن در جمعه، ۲ام فروردین ۱۳۹۲ با ۰ دیدگاه

راه حلی ساده برای پیدا کردن تفاوت های میان دو فایل متنی بوسیله ورد

آیا تابحال برایتان پیش آمده است که یک فایل متنی را تایپ نموده اید و از روی آن یک فایل دیگر کپی کردیم و مطالبی را اضافه یا کم می کنیم. حال چه خوب بود که می توانستیم تفاوت این دو نسخه از فایل تایپ شده را نیز براحتی پیدا می کردیم.
از از نویسندگان مقاله در ویکی پدیا نیز باشید، شاید متوجه شده باشید که ویکی پدیا بعد از هر ویرایش تفاوت های نوشتار تازه را با رونوشت قبلی نشان می دهد، شبیه به همین را نیز سیستم های مدیریت محتوا از قبیل وردپرس نیز همین قابلیت را دارند.
اما ما در این نوشته قصد داریم راه حلی ساده بیان کنیم که بوسیله آن قادر خواهید بود تفاوت میاد دو فایل ورد را براحتی پیدا کنید، این قابلیت در Office Word 2007 به بالا وجود دارد.

چگونه دو فایل متنی را با هم مقایسه کنم؟!

1. ابتدا نرم‏ افزار Word را اجرا نمایید. پس از باز شدن برنامه در نوار بالای صفحه به تب Review بروید، حال در قسمت Compare، بر روی دکمه Compare کلیک کرده و مجدد Compare را انتخاب نمایید:

comparing-a

در پنجره باز شده، در قسمت Original document باید فایل Word اصلی (یا هر فایل متنی، درصورتی که ورد قادر به اجرای آن باشد) خود را که می خواهید فایلی را با آن مقایسه کنید و در قسمت Revised document نیز فایل دیگر را انتخاب نمایید. برای این کار حتما بر روی دکمه پوشه زرد رنگ هر قسمت کلیک کرده و فایل را انتخاب کنید.

comparing-b

با فشردن دکمه More می توانید از تنظیمات مقایسه مانند اینکه چه چیزی باید مقایسه شود و همچنین تنظیمات نمایش تغییرات می‏توانید استفاده نمایید.
حال دکمه OK را فشار دهید تا مقایسه انجام می‏گیرد و نتیجه ظاهر می‏شود.

بعد از چند ثانیه، ورد محتویات این دو فایل را با هم مقایسه می کند و تفاوت های هرکدام را بیان می کند، سطرهایی که با رنگ در نتیجه قرمز نشان داده می شوند، یعنی عبارتی در فایل Revised وجود دارد که در فایل اصلی نیست و عباراتی که با رنگ سبز نشان داده می شوند، یعنی فایل اصلی چیزی اضافه بر فایل Revised دارد.نظر بدهید