• امروز،

کتاب هفته؛ آرامش و موفقیت، بهترین هدیه برای همگان

ارسال شده در کتاب هفته - توسط محسن در چهارشنبه، ۲ام دی ۱۳۹۴ با ۰ دیدگاه

گرچه بشر متمدن در سایه علم دانش و به کارگیری نیروهای مختلف طبیعت توانسته است بر بسیاری از مشکلات خود فائق آید ولی نمی‌توان منکر این حقیقت شد که به تناسب رشد روز افزون علوم بشری و پیشرفت فن‌آوری سیر صعودی بیماری‌های روحی و ناراحتی‌های روانی تشنج و اضطراب درونی نیز رو به افزایش است.
دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم با تمام شگفتی‌ها، زیبایی‌ها و پیشرفت‌ها، آکنده از ترس و نگرانی است. انسان متجدد امروز بیش از انسان سنتی گذشته به آرامش و رضایت از زندگی نیازمند است.
امروزه روان‌شناسان، روان‌پزشکان، مشاوران، مربیان تعلیم و تربیت، دانشمندان و صاحب‌نظران علوم اسلامی به گونه‌ای سعی می‌کنند به انسان سرگشته معاصر چنین تفهیم کنند که راه حل مشکلات روحی و روانی را می‌توان در لابه‌لای دستورهای انسان ساز و راه نجات بخش دین و توحید یافت.
عامل اکثر نگرانی‌ها مانند ترس از گذشته، خوف از آینده، ضعف و ناتوانی در برابر حوادث، احساس پوچی و نگرانی ناشی از ناسپاسی دیگران، ترس از مرگ و فزون‌طلبی؛ وابستگی روز افزون به ابزار و وسایل ماشینی، کینه و دشمنی در روابط خانوادگی، جرم و جنایت تخریب‌های عظیم، جنگ، تروریسم، ترس‌های گوناگون و … ضعف ایمان است.
خداوند در قرآن کریم راه رسیدن به امنیت و آسایش را ایمان به خدا معرفی کرده است. ایمان به خدا و یاد و نام حضرت حق، انسان را از دل‎بستگی به دنیا می‌رهاند و 20151223_102745این باور را برای او ایجاد می‌کند که دنیا مقصد نیست با این بینش دنیا در نگاه مؤمن رنگ می‌بازد در واقع دست نیافتن به ریاست و مال و منال دنیا و رفاه، نمی‌توانند فکر اهل ایمان را مضطرب و مشوش سازد و ایمان یاد خدا را در دل‌ها زنده نگه می‌دارد زیرا نام خدا آرام بخش قلب است. چنانکه خداوند در قرآن کریم می فرماید «دل با یاد خدا آرام می‌گیرد».
سؤال اینجاست که چرا با وجود پیشرفت علوم و فراهم شدن وسایل رفاه برای بشر و کام‌جویی از همه پدیده‌ها، بجای آنکه انسان‌ها را شادکام‌تر سازد، آن‌ها فرسوده‌تر و بیمارتر کرده است؟!
واقعیت این است که نسل نگران و سرگشته به دنبال گم گشته خود یعنی آرامش و موفقیت است و چون آن را با محاسبات مادی خود نمی‌یابد به آرام بخش‌های کاذب و مخرب پناه می‌برد ولی بدیهی است که این عوامل علاوه بر مقطعی بودن آن عوارض زیان‌باری بر روح و جسم آدمی می‌گذارد که جبران ناپذیر است.
لذا در تدوین این اثر کوشیده شده است تا دستورالعمل‌هایی به عنوان بهترین ابزارها، تکنیک‌ها، اصول و شیوه‌های کسب آرامش و رسیدن به هدف به اختصار و در عین حال جامع و آسان منبعث از آموزه‌های دینی همچنین از یافته‌های تحقیقات و پژوهش‌های صاحب‌نظران، روان‌شناسان، و روان‌پزشکان جدید بهتر بهره گیریم.
امید به اینکه بتوانیم از موج فزاینده استرس‌ها، اضطراب‌ها، نگرانی‌ها، و ناکامی‌ها در جامعه بکاهیم و آرامش اطمینان و موفقیت را بر عرصه زندگی شما خوبان فهیم و شایسته حاکم سازیم و همه هدف ما از گردآوری این کتاب سه چیز است:
1. شناخت علل اضطراب نگرانی افسردگی و آثار و نشانه‌های آن
2. راه‌های درمان اضطراب، نگرانی، افسردگی و تکنیک‌های کسب آرامش
3. شناخت راه‌های کسب موفقیت و گام برداشتن همراه با پشتکار و جدیت در آن
در پایان امیدوارم با مطالعه و مراجعه مکرر به مطالب این کتاب کوچک، توفیقی بزرگ در جهت رسیدن به آرامش و هدف‌های ارزشمند زندگی خود پیدا کنیم و ما هم بزودی شنونده یا خواننده شرح موفقیت‌های عظیم شما باشیم.

آرامش و موفقیت جاودانه همواره همراهتان باد
امیرملک محمودی الیگودرزی
تابستان 1385نظر بدهید